Od wielu lat posiadałam duży dom z tarasem. Taras trochę się marnował, ponieważ nie miałam czasu na prowadzenie ogrodu. Dużo pracowałam, a poza tym nigdy nie miałam ręki do kwiatów. Postanowiłam jednak trochę to zmienić. Niedługo szykował mi się remont domu i chciałam przy okazji wziąć się za ogródek. Musiałam tylko znaleźć kogoś, kto zaprojektuje mój ogród tak, aby nie wymagał ode mnie za dużo uwagi na co dzień. 

Zamówiłam projekt założenia ogrodu

Zapytałam mojej znajomej czy wie, kto w okolicy zajmuje się zakładaniem ogrodów. Doradziła mi ona firmę, która się tym zajmuje. Powiedziała, ze oni zakładali także jej ogród i była bardzo zadowolona. Stwierdziła, że przedtem nawet nie wiedziała, że zakładanie ogrodów to taka skomplikowana sprawa. Zadzwoniłam do tej firmy i umówiłam się na spotkanie z jej pracownikiem. Pracownik od razu obejrzał mój ogród. Powiedział, że to świetnie się składa, że nie chcę mieć w ogrodzie zbyt dużo pracy, ponieważ znajduje się on od północnej strony i jest słabo nasłoneczniony. W związku z tym poleca mi skalniaki i całoroczne drzewka iglaste. Z kwiatów wybraliśmy tylko rosnące na wiosnę, wieloletnie prymulki. Do tego dobrał mi kilka krzewów owocowych, które nie potrzebują dużo słońca. Takie krzewy trzeba tylko raz do roku przycinać, a poza tym rosną sobie same. Ogród będzie miał dość toporną formę, ale będzie bardzo zielony i żywy. Kilka dni później otrzymałam projekt założenia ogrodu, a także wizualizację jak będzie on wyglądał w przyszłości. Bardzo mi się to spodobało. Zdecydowałam się podjąć z nimi współpracę. Zamówiłam odpowiednie rośliny. Kilka dni później w moim ogrodzie pojawili się pracownicy firmy, którzy zaczęli przygotowywać glebę i trawę na rośliny. Zastosowali odpowiednie jej nawożenie, ale na sadzenie roślin było jeszcze za wcześnie. Dopiero za jakiś czas zjawili się ponownie i dokończyli to co zaczęli.

Była to naprawdę profesjonalna firma, zajmująca się zakładaniem ogrodów. Wiedzieli jakie rośliny będą najlepsze do moich potrzeb i w we wcale nie dużym ogrodzie potrafili znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Dzięki czemu rośliny miały bardzo dobre warunki do rozwoju i już na lato mój ogród wyglądał tak pięknie jak jeszcze nigdy. Byłam bardzo zadowolona z ich usług i zaprojektowanego dla mnie ogrodu przed domem.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder