Taśmy powinny charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią wytrzymałością oraz niezwykłą rozciągliwością. To podstawowe cechy, które takowy produkt musi posiadać, aby mógł zostać prawidłowo użyty bez zbędnych problemów.

Do czego służy taśma PET?

taśma spinająca petTaśmy PET od dłuższego czasu stanowią doskonałą alternatywę dla taśm stalowych. Jednak posiadają same pozytywne właściwości, które chwalone są przez użytkowników. Przede wszystkim taśma spinająca PET lepiej absorbuje uderzenia czy jakiekolwiek odchylenia towarów podczas różnorakich transportów i dzięki swoim pozytywnym cechom nie ulega zerwaniu, co jest jej gwarancją. Dodatkowo można o niej powiedzieć, że jest odpowiednio bezpieczna dla krawędzi ładunku, co w innych taśmach jest kwestią sporną. Pakowanie taśmą PET spełnia wszelkie wymogi BHP, jest o wiele łatwiejsze i czystsze niż przy pakowaniu za pomocą chociażby taśmy stalowej. Każda taka taśma posiada zaskakujące możliwości wydłużania i niezmiennego utrzymania naciągu. Szczególne upodobanie znajduje w branży nie tylko meblarskiej, ale również w transporcie aluminium, płyt czy nawet papieru. Jednak każda firma kurierska stawia nadawcy wysokie wymagania odnośnie sposoby zapakowania przesyłek, szczególnie tych ciężkich gabarytowo. Najważniejsze jest jednak prawidłowe zabezpieczenie ładunku i jego odpowiednia stabilizacja w transporcie, aby towar bez większych uszkodzeń mógł dotrzeć do odbiorcy. Takie właściwości daje właśnie taśma PET, która bez większego problemu nadaje się do łączenia czy opasywania ładunku wraz z paletą oraz produktów zapakowanych w kartony. Oprócz tego, taśma nie uszkadza i przede wszystkim – nie przebarwia ładunków, a także jest odporna na czynniki atmosferyczne, co pozwala na przechowywanie na zewnątrz zabezpieczonego taśmami PET materiału. A dzięki swojej elastyczności, potrafi przybrać kształt ładunku, który jest zabezpieczony, a także dostosować się do mogących pojawić się zmian gabarytów ładunku, np. po dłuższym czasie jego przechowywanie.

Taśma PET jest lekka i wygodna w użyciu, a ponadto bardzo poręczna w noszeniu, np. na terenie hali magazynowej. Z powodzeniem mogą być pomocne także w przenoszeniu jakichkolwiek ciężkich przedmiotów, ponieważ dzięki wiązaniom można z łatwością chwycić ładunek i poręcznie unieść paczkę.

Kategorie: Przemysł