W dzisiejszych czasach fasady budynków mają nie tylko za zadanie chronić domowników przed czynnikami zewnętrznymi, ale również stanowić element dekoracyjny. Z tego właśnie względu coraz częściej możemy spotkać się z zastosowaniem konstrukcji aluminiowo szklanych przy budynkach mieszkalnych. To właśnie dzięki nowoczesnej technologi jesteśmy w stanie stworzyć piękne, trwałe konstrukcje z na pozór delikatnych materiałów.

Fasady aluminiowo szklane pomysłem na wykończenie budynku

konstrukcje aluminiowo szklaneDo niedawna konstrukcje aluminiowo szklane spotkać mogliśmy w przypadku biurowców bądź budynków urzędów. Dziś coraz częściej z tego rozwiązania korzystają właściciele restauracji, a także zwykli ludzie w swoich domach. Przeszklona ściana zapewnia dużą ilość światła słonecznego, a także niepowtarzalny, panoramiczny widok. Aluminium stosowany w konstrukcji tego typu fasad jest materiałem podatnym na obróbkę, co przekłada się na dużą liczbę kształtów i form, którą możemy dzięki niemu uzyskać. Ponadto jest odporny na korozję, co czyni go materiałem mało wymagającym i nie potrzebującym z naszej strony konserwacji. Wykazuje się wysoką odpornością na szkodliwe działania warunków atmosferycznych. Jest on również materiałem stosunkowo lekkim, co z pewnością jest ogromnym ułatwieniem podczas montażu. Warto wspomnieć, że sama fasada cechuje się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej, co jest szczególnie ważne podczas mroźnych zim. Wkomponowują się one doskonale zarówno w pejzaż miejski wśród wysokich biurowców, jak i wiejski w otoczeniu natury. Z pewnością nie odcina się on tak bardzo od natury jak ma to miejsce  w przypadku betonowych elementów. Wbrew pozorom połączenie tych dwóch materiałów – szkła oraz aluminium – zapewnia mocną i wytrzymałą konstrukcję. Nie bez powodu większość galerii handlowych, hoteli oraz salonów samochodowych korzysta właśnie z tego rozwiązania architektonicznego.

Połączenie aluminium oraz szkła całe szczęście nie jest już jedynie używane w przypadku budownictwa przemysłowego. Coraz więcej nowoczesnych budynków posiada ciekawą, nowoczesną elewację z zastosowaniem właśnie konstrukcji aluminiowo szklanych. Nic dziwnego oba materiały łączą w sobie funkcje estetyczne oraz użytkowe. Budynki z fasadami szklanymi tworzą ciche, ciepłe, a przede wszystkim bezpieczne wnętrza.