Wiele kobiet lubi nosić na co dzień biżuterię. Jedne z pań zakładają pierścionki, inne bransoletki, jeszcze inne nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez kolorowego wisiorka lub korali zapiętych na szyi. Jedno jest pewne – biżuteria potrafi dodać uroku i podnieść poczucie pewności siebie u każdej z nas.

Srebrne kolczyki z dodatkiem bursztynu

kolczyki srebrne z bursztynemNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów biżuterii, takich jak bransoletki, kolczyki, łańcuszki, zawieszki czy pierścionki. Każda pani może więc wybrać coś dla siebie spośród setek modeli i wzorów. Niektóre rodzaje ozdób składają się jedynie z metali szlachetnych, jak złoto czy srebro, w inne zostały wkomponowane różnego rodzaju szlachetne lub półszlachetne kamienie, jak na przykład bursztyny. Kolczyki srebrne z bursztynem możemy kupić w wielu sklepach jubilerskich, choć z pewnością największy ich wybór znajdziemy nad morzem, na stoiskach z pamiątkami lub w specjalnych sklepach. Takie kolczyki mogą przybierać różną formę: krótkich lub długich, z pojedynczym bursztynem lub z całą ich grupą. Z pewnością taka ozdoba dodaje uroku i ciepła kobiecej twarzy i pasuje do każdego koloru włosów czy odcienia karnacji. Jeśli więc zastanawiamy się nad prezentem dla bliskiej nam kobiety,  być może warto rozważyć zakup srebrnych kolczyków ozdobionych bursztynem. Prezent taki z pewnością przypadnie do gustu każdej pani, która lubi czuć się elegancko na co dzień i od święta. Bursztyn, jeszcze do niedawna kojarzący się głównie z biżuterią prababci, obecnie wraca do łask i staje się prawdziwym hitem wśród miłośników eleganckiej biżuterii. Jego lekkość i ciepła barwa, wdzięcznie komponująca się ze srebrem sprawiają, że jubilerzy chętnie wykorzystują ten półszlachetny kamień do wykonywania ozdób. Dużą zaletą bursztynu jest również łatwość jego obróbki. Można dzięki temu stwarzać z niego najróżniejsze kształty ozdób, oryginalne kolczyki w nietypowych i niespotykanych formach.

Bursztyn to półszlachetny kamień od setek lat odławiany z morza. Przed wiekami przez nasz kraj przebiegał Szlak Bursztynowy dla pozyskiwania tego cennego surowca, obecnie wytwarza się z niego najróżniejsze ozdoby, jak na przykład kolczyki czy wisiorki. Taka biżuteria dodaje uroku i pewności siebie kobiecie, która zdecyduje się ją założyć.

Kategorie: Moda