Białka, które są spożywane przez sportowców mają bardzo dużo form. Tak naprawdę główny powód jest taki, aby nie dopuścić do katabolizmu. Jest to ważne, jeśli siła, jak i mięśnie mają się rozwijać w sposób prawidłowy. Białka powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Podzielić je można na dwie grupy – szybkoprzyswajalne oraz długoprzyswajalne. Każda z nich ma swoje podtypy, które muszą zostać omówione przy temacie sportu.

Białko dla prawdziwego sportowca

białko olimpNie ma co ukrywać, że kulturysta lub inny zawodnik sportów siłowych musi mieć dużą wiedzę na temat tej odżywki. Jeśli interesuje Cię białko Olimp to bardzo dobra marka, która jest znana właśnie z wysokiej jakości tych produktów. Możesz kupić dosłownie każdy rodzaj białka. Bardzo popularne jest białko WPC, które jest sprzedawane niemalże przez każdą firmę zajmującą się sportem. Jednak firma Olimp wprowadziła dodatek, który obniża poziom kortyzolu we krwi, który pojawia się w czasie snu. Jest to tak zwany hormon stresu. Jednym słowem stosując to białko zapewniasz sobie spokojny sen, a jak wiadomo jest on podstawą, jeśli chodzi o regenerację włókien mięśniowych. Bardzo popularny jest izolat serwatkowy białko od firmy Olimp. Jest to skoncentrowane białko z grupy szybkoprzyswajalnych. Najlepiej jest stosować izolat tuż przed lub po treningu. Są również ludzie, którzy zaraz po obudzeniu się robią sobie właśnie taki koktajl. Białka są w bardzo dobrej cenie, a siłownie mają na nie zniżkę. Najlepiej jest więc kupować białko od tej firmy na siłowni, ponieważ masz pewność, że cena będzie najniższa. Białko od Olimpu jest znane z wielu powodów. Może liczy się to, że najbardziej utytułowani Polscy sztangiści oraz kulturyści korzystają właśnie z tego. Jeśli zaczynasz przygodę z siłownią, powinieneś pomyśleć właśnie o Olimpie. Będzie to opłacalne.

Białko od tej firmy jest polecane również przez trenerów personalnych. W tym przypadku naprawdę nie widzę nic dziwnego. Trenerzy chcą mieć jak najlepsze wyniki, jeśli chodzi o ich podopiecznych, dlatego polecają im najwyższej jakości produkty. Dzięki temu widać, że ich praca jest dobra oraz, że znają się na niej. Olimp to marka, która dba o wysoką jakość swoich wyrobów. Nie widzę w tym naprawdę nic dziwnego, gdyż każdy, komu naprawdę zależy na klientach tak robi.

Kategorie: Dla sportu