Urządzanie pokoju malucha jest często niemałym wyzwaniem, gdyż trzeba się kierować, przede wszystkim , bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Ponadto wszystkie meble, zabawki czy dekoracje znajdujące się w nim, muszą być dopasowane do wieku.

Jakie kupić krzesełko dla dziecka?

krzesełka dla dzieci drewnianeDzieci uczą się siadać dopiero kiedy skończą około szósty – siódmy miesiąc życia. Jednakże musi jeszcze minąć sporo czasu, zanim maluch będzie stabilnie siedział. Żeby mógł samodzielnie korzystać z krzesełka, musi mieć około dwóch – trzech lat, zatem to jest odpowiedni moment, aby kupić dla dziecka kupić ten mebelek. Co prawda można sadzać dziecko na krześle dla dorosłych, jednakże jest on dla niego niebezpieczne i też nie jest dostosowane do jego wzrostu. Dlatego też z tego względu najlepsze będą krzesełka dla dzieci drewniane, które idealnie się sprawdzają u maluchów w wieku przedszkolnym. Ich niewątpliwą zaletą jest surowiec, z jakiego są wykonane, czyli drewno, które jest ekologiczne i malowane certyfikowanymi, wodnymi farbami, które mogą być używane w kontakcie z dziećmi. Przeważnie, jeżeli kupujemy krzesełko, to od razu do kompletu bierzemy także stolik, żeby maluch mógł w pełni korzystać z możliwości jakie daje krzesełko. W sprzedaż znajdziemy dziesiątki modeli z drewna czy tworzywa sztucznego, jednakże te pierwsze są zdecydowanie lepsze, co potwierdza wielu rodziców. Jeżeli chodzi o cenę krzesełek drewnianych, to zaczynają się one już od około osiemdziesięciu złotych i mogą kosztować więcej w zależności od producenta.

Jeżeli mamy dwójkę dzieci i chcemy kupić krzesełka, które będą służyć obojgu maluchów, to zdecydowanie lepiej postawić na modele drewniane, gdyż są bardziej trwałe i wytrzymałe. Ponadto pasują do każdego pokoju dla chłopca lub dziewczynki.

Kategorie: Dzieci