Największym procesem, przez który każdy z nas przechodzi lub przechodził, zarówno w sensie jednostkowym, prywatnym lub biznesowym, jest cyfryzacja. Oznacza ona przechodzenie na alternatywne kanały na wielu płaszczyznach życia. Dzięki cyfryzacji możemy opłacić rachunki bez wychodzenia z domu, załatwić sprawy urzędowy, ale pozwala nam ona również prowadzić biznes bez wychodzenia z domu.

Social media w służbie wizerunkowi

Prowadzenie biznesu z domu to nie tylko standardowe operacje. Jeżeli prowadzimy sklep internetowy to zamawiamy, kupujemy i sprzedajemy towar za pośrednictwem internetu: w skrócie handlujemy. Zajmując się pośrednictwem finansowym możemy online spisywać z klientami wnioski do banków i wprowadzać je do platform udostępnianych przez banki, czy instytucje finansowe. Będąc spedytorem, możemy sprawdzić lokalizację obsługiwanego transportu online, a wszystkie operacje możemy rozpocząć w trakcie rozmowy telefonicznej. Cyfryzacja to również możliwość kształtowania wizerunku i komunikacja z klientami zdalnie. Dbając o nasz profil na portalach społecznościowych jesteśmy aktywni i dajemy naszym klientom i potencjalnym klientom znać, że działamy, jednocześnie opisując nasze działania, komunikując je na naszym profilu. Social media dają możliwość ukierunkowania naszego marketingu i nakierowania się na określoną grupę klientów. Przedstawiając się jako specjalista w jakiejś dziedzinie celujemy w grupę klientów wymagających. Zwracając uwagę na aspekt cenowy kierujemy nasze działania w kierunku osób wrażliwych cenowo. Każdy rodzaj aktywności w sieci łączy się w sposób intencjonalny bądź nieintencjonalny z obraniem jakiegoś kierunku wizerunkowego, nawet jeżeli jest on efektem ubocznym prowadzenia social media. Rekomendowana Agencja Digital zwraca uwagę na wszelkie niuanse związane z aktywnością w sieci. Zajmują się one nie tylko reaktywnym działaniem związanym z realizowaniem oczekiwań określonej grupy, ale również mozolnym budowaniem strategii PR.

Coś, co rozumiemy pod pojęciem agencji digital to zazwyczaj definiowane tego typu agencji jako instytucji pomagającej nam w wykorzystywaniu współczesnych mediów w promocji i budowaniu wizerunku. To prawda, agencje digital pomagają nam wykorzystywać potencjał związany ze współczesnymi formami przekazu i pomagają nam za ich pomocą budować wszystko to, czym zajmuje się szeroko pojęty marketing i PR.